پاچیرا
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

پاچیرا

نام علمی

Pachira macrocarpa

تیره گیاهی

Bombacaceae

پاچیرا

نوع خاک

خاک گلکاری با شن و ماسه

نور مناسب

زیاد

دمای مناسب

15 درجه سانتیگراد

میزان آبیاری

خیلی مرطوب

بن سای پاچیرا (MONEY TREE )
بومی منطقهجنوب و مرکز آمریکا
مشخصات مورفولوژیاین درخت گرمسیری با برگ سبز پوست صاف و براق سبز که شبیه برگ نخل و یا فن شکل گرفته است. این گیاه گلهای کرم زیبایی را تولید می کند که در شاخ و برگ انبوه پنهان می شوند . گلبرگ های باریک شبیه پوست موز باز می شوند و پرچم های زردرنگی راآشکار می کنند که دستگاه تولید مثلی یک گل تولید گرده می کند . گلها به میوه های غلافی توپی شکل خوراکی به رنگ قهوه ای روشن و راه راه سفید تبدیل می شوند .این آجیل ها خیلی خوشمزه هستند و به صورت خام یا پخته خورده می شود . یکی از ویژگی های جالب توجه در مورد این گیاه این است که برگ ها و گل ها نیز خوراکی می باشد.
محیط مناسب برای رشدهم در فضای باز و هم داخل ساختمان قابل استفاده است. در خارج از منزل اگر در آب و هوای گرم استوایی زندگی می کنید به خوبی رشد میکند.
روش تکثیر انتشار و تکثیر این گیاه با بذر و قلمه می باشد .
مراقبت و نکات باغبانینور مورد نیاز آن آفتاب کامل با سایه جزئی میباشد. با این حال شما باید آن را از خورشید مستقیم در طول ماه های گرم تابستان محافظت کنید. مانند اکثر گیاهان گرمسیری، درخت پول خاک به خوبی زهکشی شده و مرطوب را دوست دارد. آن را با آب فراوان در طول ماه های گرم تابستان آبیاری نمایید. این گیاه به خوبی با شرایط متفاوت سازگار است.
توضیحاتنام های دیگر : Money Tree, Good Luck Tree, Money Plant, Water Chestnut, Guiana Chestnut, Malabar Chestnut, Saba Nut, Monguba, Pumpo, Fortune Tree, Provision Tree. حتی افراد مبتدی نیز به علت دوام، سرسختی و تحمل به نور کم و خشکسالی مشکلی با پرورش آن ندارند .این گیاه همچنین دارای مغز خوراکی مثل طعم بادام زمینی و گل زیبا میباشد.