ختمی
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

ختمی

نام علمی

HIBISCUS ROSA BONSAI

تیره گیاهی

MALVACEAE

ختمی

نوع خاک

مخلوط خاک

نور مناسب

خیلی زیاد

دمای مناسب

18 درجه سانتیگراد

میزان آبیاری

کمی خشک

بن سای ختمی
بومی منطقهجنوب شرق آسیا
مشخصات مورفولوژیقابل توجه ترین ویژگی بن سای ختمی، گل های بزرگ آن میباشد. این گیاه نسبتا به آرامی رشد می کند و برگ هایش نسبت به گل آن کوچکتر است.
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
کوددهیباید حداقل یک بار در ماه در طول فصل رشد کود دهی نمایید.
روش تکثیرشما می توانید از چند روش انتشار استفاده کنید : توسط بذر ، قلمه و انتخاب جوانه زدن
آفات و بیماریهاشته ها ، شپشک و عنکبوت قرمز که بیشتر در تابستان میباشد. با سموم حشره کش مثل دیازینون و تترادیفون آن ها را از بین ببرید. گاهی شپشک اینقدر زیاد میشوند که گیاه بزرگ را کاملا خشک میکند و مبارزه با آن سخت تر از شته هاست.
مراقبت و نکات باغبانیبن سای ختمی نیاز به آفتاب کامل دارد. پس اگر در داخل خانه از آن نگهداری میکنید، بهترین محل آستانه پنجره های نورگیر است. بن سای ختمی نسبتاً به سرما مقاوم است. رطوبت : توصیه می شود در صورتی که گیاه در داخل خانه میشود، آنرا گاهی اسپری نمایید. آبیاری : نیاز به آبیاری فراوان دارد. به طور منظم و مستمر به آن آب دهید در غیر این صورت منجر به افتادگی برگ ها میشود که در این صورت باید با تغذیه پتاسیم آن را تقویت نمایید. اگر علائم (زردی برگ) را مشاهده کردید با تقویتی آهن آن را تغذیه نمایید. جزء مراقبت های انکار نا پذیر هر بونسای است که برای فرم دهی و زیبایی آن ضروری است. بهتر است این گیاه را سیم کشی ننمایید. زیرا به شاخه های آن آسیب میرساند و برای گیاه ناخوشایند است.
توضیحاتنام های دیگر این گیاه : Chinese hibiscus, rose-of-China, Hawaiian hibiscus,shoe flower,rosa sinensis variegate به علت هرس پذیری بالایی که دارد تولید آن به صورت بن سای گسترش یافته است.