فیکوس رتوزا
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

فیکوس رتوزا

نام علمی

Ficus microcarpa

تیره گیاهی

MORACEAE

فیکوس رتوزا

نوع خاک

هوموسی ، پیت و تورب

نور مناسب

متوسط

دمای مناسب

26 درجه سانتیگراد

میزان آبیاری

کمی مرطوب

بن سای فیکوس رتوزا (Ficus retusa )
بومی منطقهبومی جنوب آسیا و هند است اما می تواند در هر آب و هوای گرمسیری رشد کند.
مشخصات مورفولوژیاین گیاه یک تنه سنگین و بسیار جالبی دارد با برگ های کوچک، براق، چرمی که به صورت تاج متراکم قراردارند . برگ روی شاخه ها به سبک لایه لایه رشد می کنند. یکی دیگر از ویژگی های جالب این گیاه ، ریشه های گسترده مانند انجیر هندی خیلی دیدنی و جذاب، از بالا به پایین داخل زمین رشد می کنند . میوه های کوچکی به نام انجیر تولید می کند که در واقع گل معکوس می باشد .
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان و در مناطقی با آب و هوای گرم میتوان خارج ازساختمان نگهداری کرد .
روش تکثیربذر ، قلمه و لایه بندی هوایی
آفات و بیماریهااز آفات این گیاه تریپس ، کرم و مگس سیاه است.
مراقبت و نکات باغبانیاگر جای نگهداری گلدان گرم است، ميتوانيد هر 3-4 روز يکبار گلدان را درون ظرف آب قرار دهيد به طوري که آب از کف تا نزديک سطح گلدان را فراگيرد ولي به سطح گلدان نرسد و درون آن نريزد و يک ساعت در اين حالت نگه داريد. ولي در محيط هاي سرد نياز کمتري به آبياري و اسپری آب دارد که اين ميتواند يک تا سه بار در هفته باشد. درصورت نگهداری گیاه در داخل ساختمان باید مقدار زیادی نور طبیعی برای گیاه تأمین شود . هر دو سال یکبار نیاز به تعویض گلدان دارد . در طی زمستان باید از یخ زدگی محافظت شود .
توضیحاتنام های دیگر : Ginseng Ficus, Cuban-laurel, Indian Laurel Fig, Indian Laurel, Fig Laurel, Chinese Banyan Tree, Malayan Banyan Tree, Curtain Fig, Laurel Rubber.