جینکو
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

جینکو

نام علمی

Ginkgo biloba

تیره گیاهی

Ginkgoaceae

جینکو

نوع خاک

خاک مرطوب زهکشی

نور مناسب

آفتاب کامل

دمای مناسب

نامشخص

میزان آبیاری

روزانه

بن سای درخت جینکو ( Ginkgo Bonsai Tree )
بومی منطقهآمریکای شمالی و چین
مشخصات مورفولوژیاین درخت از نوع بن سای است در بین گیاهان خودرو ( وحشی) می تواند تا ارتفاع 115 فوت رشد کند دارای شاخه های کوتاه و سفت به شکل پره ای به رنگ سبز روشن است که در پاییز به رنگ زرد زیبا تبدیل می شود . پوست گیاه قهوه ای روشن تا خاکستری مایل به قهوه ای با شیارهای عمیق میباشد و با افزایش سن مضرس می شود . این گیاه ، تک جنسی می باشد بدین معنی که گلهای نر وماده روی گیاهان جداگانه قراردارند به ندرت گلهای ماده به میوه های بیضی نارنجی مایل به برنزی تبدیل می شوند که بوی نافذی دارد به همین دلیل گیاهان نر ترجیح داده می شوند .
محیط مناسب برای رشدخارج از ساختمان
کوددهیدر طی فصل رشد هر دو هفته یکبار با یک کود مایع مرغوب تغذیه شود .
روش تکثیربذر ، قلمه و پیوند
مراقبت و نکات باغبانیدر طول فصل رشد نیاز به آبیاری روزانه دارد ولی در زمستان به آب کمتری نیاز دارد .ریشه ها سطحی هستند و به آسانی توسط سرما زدگی آسیب می بینند. در بهارقبل از آغاز رشد و پاییزشاخه ها را در درختان جوان 5-4 گره ودردرختان مسن 2-1 گره هرس کنید.هرس باید با دقت انجام شودتا زخها خیلی سریع التیام پیدا کنند به دلیل اینکه این گیاه دارای پوست شکننده است سیم کشی توصیه نمی شود . در بهار قبل از رشد جدید بسته به رشد ریشه و سن گیاه هر 1 تا 5 سال یکبار باید گلدان گیاه را تعویض کرد. به خاطر اینکه ریشه ها بسیار شکننده هستند باید از سرما محافظت شود .
توضیحاتنام های دیگر : Maidenhair Tree, Ginkgo, Japanese Silver Apricot, Baiguo, Bai Guo Ye, Kew Tree, Yinhsing (yin-hsing) این گونه از قدیمی ترین گونه های زنده می باشد .