کاج ژاپنی
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

کاج ژاپنی

نام علمی

Larix leptolepis or Larix kaempferi

تیره گیاهی

Pinaceae

کاج ژاپنی

نوع خاک

خاک جنگلی غنی شده

نور مناسب

آفتاب کامل

دمای مناسب

نامشخص

میزان آبیاری

روزانه

بن سای کاج ژاپنی (Japanese Larch Bonsai Tree)
بومی منطقهآمریکای شمالی
مشخصات مورفولوژیاین گیاه از نوع بن سای های خزان دار است که دارای تاج گسترده در عرض می باشد و پوست به حالت پوسته پوسته است که پوست درونی را کمرنگ و خاکستری رنگ نشان می دهد . زمانیکه گیاه جوان است تنه صاف و زمانیکه پیر می شود خشن است . شاخه ها به رنگ قرمز تیره یا قهوه ای مایل به قرمز است و برگهای سوزنی سبز روشن که در خوشه های 10 تا 20 تایی رشد می کنند .برگها در پاییز قبل از افتادن به رنگ زردروشن تا نارنجی تبدیل می شوند . سیستم ریشه در این گیاه سطحی می باشد . این گیاه مخروط های سبزتولید می کند که وقتی بالغ شدند به رنگ قهوه ای در می آیند . در درون هر مخروط 30 تا 50 بذر وجود دارد .
محیط مناسب برای رشدخارج از ساختمان
کوددهیتغذیه باید در بهار قبل از ظهور جوانه ها شروع شود و در طول فصل رشد هر دو هفته یکبار با یک کود مایع متعادل تغذیه شود .
روش تکثیربذر ، قلمه و لایه بندی هوایی
آفات و بیماریهااز آفات این گیاه شته است.
مراقبت و نکات باغبانیدر طول فصل رشد نیاز به آبیاری روزانه و در زمستان به آبیاری کمتری نیاز دارد . خاک باید زه کشی خوبی داشته باشد . اجازه ندهید خاک به طور کامل خشک شود . هرس این گیاه باید در اواخر زمستان انجام شود . سیم کشی را نیز می توان روی این گیاه انجام داد باید دقت کرد به دلیل رشد زیاد سیم ها روی پوست جا نگذارند . در بهار هر 1تا2 سال یکبار نیاز به تعویض گلدان دارد .