افرا ژاپنی
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

افرا ژاپنی

نام علمی

Acer palmatum

تیره گیاهی

Aceraceae

افرا ژاپنی

نوع خاک

هوموسی با زهكش خوب

نور مناسب

سایه دوست

دمای مناسب

30 -90 درجه فارنهایت

میزان آبیاری

مرطوب

بن سای افرا ژاپنی (Japanese Maple bonsai
بومی منطقهژاپن وکره
مشخصات مورفولوژیابن گیاه از نوع بن سای های خزان دار است و برگهای این گیاه طیف وسیعی از رنگها را از سبز تا نارنجی و وقتی بالغ شد قرمز را دارد. تنه این گیاه قهوه اي مايل به خاكستري است با راه هایی روشن با بالا رفتن سن خاکستری می شود
کوددهیهر هفته از بهار تا پایان تابستان نیاز به تغذیه دارد و در پاییز از کودهای بدون نیتروژن استفاده کنید و در زمستان نیازی به کود ندارد .
روش تکثیربذر، پيوند، قلمه، افكندن و ريز افزايي
آفات و بیماریهااز آفات این گیاه شته است و از بیماریهای این گیاه سفیدک پودری است.
مراقبت و نکات باغبانیاین گیاه دارای شاخه های انعطاف پذیری می باشد که برای تربیت و سیم کشی بسیار مناسب می باشد . در طول فصل رشد نیاز به آبیاری بیشتر دارد . از اواسط بهار تا پایان تابستان روزی یکبار در عصرها که هوا خنک میشود و در زمستان زمانیکه خاک گلدان خشک شود نیاز به آبیاری دارد . این گیاه وقتی بالغ باشد دمای یخ زدگی را برای مدت کوتاهی تحمل می کند ولی برای جلوگیری از آسیب یخ زدگی بهتر است از سرمای شدید حمایت شود . در طول فصل رشد برای کاهش اندازه برگها و تشدید رنگ برگها در پاییز می توان برگها را در درختان سالم قطع کرد . برای حفظ شکل گیاه می توانید به طور منظم عمل هرس را انجام دهید این باعث می شود شبکه ی زیبایی از شاخه ها ایجاد شود .زمستان زمان مناسبی برای هرس شاخه های اصلی می باشد . گیاهان جوان سالانه و گیاهان بالاتر از 10 سال هر 3 سال در بهار قبل از باز شدن جوانه ها نیاز به تعویض گلدان دارند .