جوني پروس چيني
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

جوني پروس چيني

نام علمی

Junipers chinesis

تیره گیاهی

Cupressaceae

جوني پروس چيني

نوع خاک

خاک باغچه

نور مناسب

زیاد

دمای مناسب

10 درجه سانتی گراد

میزان آبیاری

متوسط

بن سای جوني پروس چيني ( سرو خزنده )
بومی منطقهشمال آسیا ،چین ،ژاپن ،کره
مشخصات مورفولوژیحفظ چوب هاي مرده روي تنه و آشكار گردانيدن چوب قرمز دروني آن تضاد جالبي از نظر رنگ و بافت با اندام هاي هوايي نرم و سبز رنگ به وجود مي آورد كه هر بيننده را مات و مبهوت مي كند . لايه نازك آويز چوبي و جواني و شادابي لايه كامبيوم شكل پذيري شاخه ها را مشكل مي كند به طوري كه شاخه هايي با قطر 5 ميلي متر پس از سيم پيچي بعد از 1 تا 2 سال شكل پذير هستند اما شاخه هايي با قطر بيشتر ممكن است هيچ گاه شكل نپذيرند .
محیط مناسب برای رشدداخل باغچه و محیط باز ولی نه در طبیعت چون رسیدگی نیاز دارند
دمای حداقل10- درجه سانتی گراد
کوددهیدر طول فصل رشد مواد غذايي متعادل استاندارد لازم است اما در فصل پاييز بايد فاقد ازت باشد و كود هايي كه مواد آنها ديرتر آزاد مي گردند در فصل زمستان تجويز ميي گردد و براي رشد بهاره آن نافع است .
روش تکثیرکاشت بذر و قلمه
مراقبت و نکات باغبانیبن سای جوني پروس در نور آفتاب اندام هوايي توپر و سبز و شاداب توليد مي كند اما اگر چه رشد گياه در سايه كندتر مي گردد كيفيت رنگ بهتر است . بن سای جوني پروس احتياجي به نگهداري و محافظت در برابر سرما و برف و يخ زدگي ندار اما بادهاي شديد رنگ سبز اندام هوايي را به قهوه اي و برنزه تبديل مي كند كه جاي نگراني نيست و گياه در بهار رنگ شاداب خود پيدا مي كند . هر 2 تا 5 سال يكبار در اواسط بهار تعويض گلدان احتياج دارد . خاك مورد استفاده استاندارد است به علاوه 20 درصد خزه تازه اسفاگنوم جهت بالا بردن ظرفيت نگهداري آب در خاك به مخلوط اضافه مي گردد . جهت كمتر شدن خروج شيره گياهي از شاخه ها بهترين زمان هرس در اواخر تابستان است كه سرعت حركت شيره گياهي كند شده است و هنوز زمان كافي براي ترميم زخم هاي هرس قبل از فرارسيدن فصل سرما وجود دارد .
توضیحاتفرم شاخه ها در اين سوزني برگ آنرا براي گلدان هاي استوانه اي و دراز و كاشت آبشار گونه و آويزان شده روي گلدان مستعد نموده است .