پیراکانتا کوکسینیا
پنل کاربری     |   ورود   |   ثبت نام

پیراکانتا کوکسینیا

نام علمی

PYRACANTHA COCCINEA

تیره گیاهی

ROSACEAE

پیراکانتا کوکسینیا

نوع خاک

زهکشی،غنی از کود آلی

نور مناسب

خیلی زیاد

دمای مناسب

10 درجه سانتیگراد

میزان آبیاری

مرطوب

بن سای پیراکانتا کوکسینیا (FIRE THORN )
بومی منطقهجنوب شرقی اروپا و آسیا
مشخصات مورفولوژینوع گیاه بن سای است.دسته گلهای سفید خار آتشین در اواخر بهار بر بوته ها آشکار می شوند. ساقه های خاردار و برگ های سبز براق دارد . در زمستان خوشه های گل سفید آن بسیار جذاب است و از ابتدای عمر گیاه بر شاخسارانش می شکفند. در طول پاییز و زمستان نمایش پردوام میوه های خوشه ایی و آلبالو مانند نارنجی یا سرخ آتشین جلوه ی درخشانی به باغ می دهد و موجب جذب پرندگان می شود و این امر خود موجب پراکنده شدن بذر گیاه می گردد.
محیط مناسب برای رشدداخل ساختمان
کوددهیکوددهی ضروری نیست ، اما در بهار می توان کود یا غذای کامل گیاهی را در خاک به کار برد.
روش تکثیرازطریق کاشت بذر به راحتی تکثیر می شود ، اما نتیجه متغییر است . قلمه های نیمه خشک گرفته شده در پاییز به راحتی ریشه خواهند داد.
آفات و بیماریهامشکل خاصی از نظر آفت و بیماری ندارد.
مراقبت و نکات باغبانیبهترین رشد و نمو را در آب و هوای سرد و مرطوب دارد ، اما در اقلیمهای دیگر نیز ، جزء نواحی خیلی گرم ، به خوبی می رویند. برای داشتن رشد کامل و متراکم به آفتاب کامل نیاز دارد و به باد تحمل نشان می دهد ، اما غالبا به عنوان باد شکن و پرچین و حایل پرورش داده می شود. به انواع گوناگونی از خاکها تحمل نشان می دهد . خاک خوب زهکشی شده غنی شده با کود آلی ترجیح می دهد اما در خاک های فقیر هم کاملا خوب رشد می کند. میوه های آلبالویی رنگینی در پاییز و زمستان بر شاخساران این گیاه جلوه گری می کنند ، که از انگیزه اصلی کاشت آن است. به بوته های تازه کاشته شده به طور منظم آب بدهید ، اما بوته های جا افتاده دوره های طولانی خشکی را بسلامت از سر می گذرانند. اگر هر 2 تا 3 هفته یکبار آبیاری سنگین بشوند نشو و نمای خوبی را خواهد داشت. هرس شاخه ضروری نیست ، فقط برای حفظ شکل و شمایل درخت می توان هر موقع از سال اقدام کرد.
توضیحاتنام های دیگر : پیراکان تا, شیرخشت آتشین ، خار مصری